Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Naše cesta do Maďarska
#1
Ahoj, protože jsem z jižních Čech, nejlepší cesta do Maďarska je přes Rakousko směr Vídeň. Letos jsme to vzali ale oklikou přes Jižní Moravu a několik dní se zdrželi v kempu v Pasohlávkách. Cesta k Balatonu ( Alsoors) byla teda přes Slovensko. Určitě se do dá objet mimo dálnice, ale my jsme nic neobjížděli. Slovenská známka se registruje na webu https://sk-vignette.com/cz a nikam se nemusí chodit a shánět. Cena je do 3,5t - 14,80Euro na 10 dní, 19,20 Euro na 30 dní. Lehké zdržení v Bratsilavě, kvůli pracem na silnici, jinak dobrá cesta, víc náklaďáků než osobáků, takže se jede skoro celou cestu v levém pruhu a cesta utíká(jeli jsme v úterý). 

S maďarskou známkou si nemusíte dělat taky žádné starosti, buď přes internet https://ematrica.nemzetiutdij.hu/ a nebo až na hranicích. Ceny do 3,5t na 10 dní 3500Ft(cca 280Kč) měsíční 4780Ft (cca 370Kč). Asi by šlo těch 60 km co jsme jeli ke sjezdu objet, ale známka se pak hodí i třeba na návštěvu Budapešti.

rychlosti jsou v Maďarsku stejné jak u nás, 50,90,110,130km/h


Nazpátek jsem, ale už jel klasicky na Vídeň, cesta přes Slovensko je k nám o cca 150 km delší, časově by to ale asi vyšlo na stejně. Kvůli covid opatřením na maďarsko rakouských jsme čekali  hodinu a půl.

Jinak bez problémů. Dalniční známky přes internet a nic se nemusí řešit, za pár hodin si člověk máchá nohy v Balatonu. Žádné velké kolony (zdravím Chorvatsko Wink ), vzdálenost, časová dostupnost a dopravní nenáročnost je jedna z pozitivních věcí, už jenom uvažovat o tom do Maďarska se jet podívat.

Snad jen mít nafukovací auto pokud jedete pod stan Big Grin


[Obrázek: YElN5tnl.jpg]
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)